Тикет на денот е-Спорт (28.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Вчера беа одредени половина од патниците во четвртфиналето на CCT Central Europe Series #6, а денеска ќе ги добиеме останатите четири екипи со што ќе биде комплетирана оваа рунда.

500 – Heet – 2 @ 1.83 во 22Bet

Heet го освои осмото место во групната фаза на турнирот со три победи и два порази, а денеска за четвртфинале на турнирот ќе се бори против Team 500. Тоа е екипа која доби покана за учество во нокаут-фазата на турнирот, но во изминатиот период ја следат лоши резултати, односно нема победа на последните девет натпревари, па затоа без сомнеж наш фаворит денеска ќе биде Heet кој врза пет триумфи во сите натпреварувања. Наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во 22Bet.

Spirit Academy – Copenhagen Flames – 1 @ 1.40 во Bet365

Copenhagen Flames го освои седмото место во групата со три триумфи и два порази, а денеска за противник ќе го има незгодниот Spirit Academy кој славеше во последната меѓусебна пресметка со 16-14. Се очекува возбудлив натпревар со многу надмудрувања меѓу екипите кои имаат добри резултати во последниот период. Со оглед на тоа дека Spirit славеше на претходната пресметка, ние се надеваме повторно на нивни триумф и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*