Тикет на денот (петок, 28.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Фудбалската сезона влегува во самиот финиш. Секој викенд се решава понекоја дилема во сите лиги, па истото ќе веруваме дека ќе биде и овој пат. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Осасуна – Сосиедад – 0-2 @ 1.56 во Mozzart

Новото коло во шпанската Ла Лига се отвора со дуелот во Памплона. За домаќините првенството се има секуднарно значење бидејќи се пласираа во финалето од Купот на Кралот и тој натпревар со Реал е најважен во моментов за нив. Осасуна и покрај тоа има три победи во последните четири кола. Сосиедад е на одличното четврто место и ако успее да се задрже тука ќе играат во ЛШ следната сезона, што би било огромен успех за нив. Шесте претходни натпревари на овие два ривали се завршени во интервал 0-2 гола, па очекуваме и сега да биде така. Коефициентот за тоа во Mozzart изнесува 1.56.

Гројтер Фирт – Хајденхејм – Т22+ @ 2.35 во 22Bet

Поразот од Ханза во минатото коло го спречи Гројтер да заврши голем дел од својата работа околу опстанокот. Вака тимот од Фирт и понатаму е во опасност кога е во прашање статусот, но осум бода повеќе од првиот тим пред цртатата би требало да биде добар залог. Овој натпревар е позначаен за Хајденхејм бидејќи тие се борат за промоција во Бундеслигата, каде што Гројтер играше минатата сезона. Гостите скоро и да го обебедија третото место, но веќе се обидоа на тој начин да стигнат до елитата и не им се посреќи. Како и да е, овде очекуваме гостите да постигнат најмалку два погодоци и типуваме Т22+ со квота 2.35 во 22Bet.

Лозана – Шафхаузен – 1&2+ @ 1.61 во Bet365

Пред стартот на сезона делуваше дека Лозана без проблем ќе избори повраток во Супер лигата на Швајцарија, особено откако се измени системот на натпреварувањето, па во елитата одат двете првопласирани екипи. Шанса ќе имаат и третите, но тие ќе играат бараж. Лозана засега не ги оправда очекувањата. Направија многу киксови и на шест кола пред крајот на сезоната се на третото место. Гостите се на 7-та позиција и не можат да бидат елиминирани, но не можат да стигнат ниту до бараж. Овде очекуваме домаќинтие да ги земат трите бода и да се постигнат најмалку два погодоци. Коефициентот за 1&2+ во Bet365 изнесува 1.61 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.90

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*