Бундеслига 30-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во германската најелитна фудбалска лига ќе се игра 30-то коло овој викенд каде што ќе имаме многу интересни натпревари. Борбата за титула е се уште неизвесна, но исто така неизвесно е и за другите позиции. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда во Германија.

Бохум – Дортмунд – 2

Новата рунда започнува со натпреварот помеѓу Бохум и Борусија Дортмунд.  Бохум е во борба за опстанок и се наоѓа веднаш над црвената зона, а во последните четири натпревари нема победа. Дортмунд од друга страна го презеде лидерското место и ќе направат се за да останат таму што подолго. Бодовите се потребни на двете страни, но Бохум мора да ги бара на друго место. Наш предлог е 2 со квота 1.57 во Mozzart.

Келн – Фрајбург – ГГ

Келн благодарение на добрите партии во последно време се издигна и стигна до средината на табелата, па ако продолжат со ова темпо воопшто нема да имаат проблем при опстанокот. Фрајбург е на 4-то место во моментов, а тоа е позиција која води во ЛШ, па доколку успеат да се задржат тука фановите ќе бидат задоволни. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Ајнтрахт – Аугсбург – 1

Ајнтрахт влезе во катастрофална серија. Тоа се случи во најлош момент и во последно време игра катастрофално овој тим, а победа немаат запишано во Бундеслигата уште од крајот на февруари. Аугсбург пак исто така е во лоша серија резултати и се наоѓат на 13-та позиција на табелата. Веруваме дека за домаќините ова е идеална шанса за прекин на оваа серија и типуваме 1 со квота 1.53 во 22Bet.

Лајпциг – Хофенхајм – 1

Лајпциг претрпе пораз од Леверкузен во минатото коло и ја напушти зоната за ЛШ, но тоа не значи дека до крајот нема да успеат да се вратат таму каде што им е целта. Во последните пет натпревари имаат три порази и две победи, па и не се во некоја завидна форма. Хофенхајм со реми во претпоследното коло против Баерн ја прекина серијата победи, а во последниот натпревар доживеаа пораз од Келн. Лајпциг е поквалитетен тим и очекуваме победа за нив. Коефициентот за 1 во 20Bet изнесува 1.57.

Штутгарт – Менхенгладбах – 1

Штутгарт на овој натпревар влегува како тим пласиран во црвената зона. Единствената цел за овој тим е да обезбеди опстанок, па и следната сезона да биде дел од елитната германската лига. Менхенгладбах од друга страна ги надмина скоро сите проблеми и сега се наоѓаат на срединта на табелата и немаат потреба од бодови. Наш предлог е 1 со квота 1.91 во Mozzart.

Унион Берлин – Леверкузен – ГГ

Овде имаме дуел на две екипи кои доаѓаат од горниот дел на табелата. Унион Берлин го видовме во едно фантастично издание оваа сезона и пласманот за нив во ЛШ е вистински успех. Леверкузен влезе во добра форма и на последните пет дуели само еднаш ремизираше, а сите останати дуели им се запишани како победа. Ние овде типуваме ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Шалке – Вердер – 3+

Шалке не е во завидна позиција и во моментов се наоѓаат на 17-то место на табелата, а ако продолжат со ова темпо сигурно е дека следната сезона ќе ги гледаме во германската Цвајт лига. Вердер после подолг период конечно запиша победа во последниот натпревар и успеа да го надигра тимот на Херта. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.88 во 22Bet.

Баерн Минхен – Херта – 1/1

Баерн Минхен направи неочекуван кикс во минатото коло и запиша пораз од Мајнц, па на тој начин ја препуштија лидерската позиција на Дортмунд и сега се наоѓаат на втората позиција на табелата. Херта од друга страна е на последното место и се уште има шанси за опстанок, но конкуренцијата е огромна. Баерн е апсолутен фаворит и типуваме 1/1 со квота 1.44 во 20Bet.

Волфсбург – Мајнц – ГГ

Последниот натпревар од ова коло ќе се игра во градот на автомобилите. Волфсбург како домаќин ќе го дочека тимот на Мајнц. Овие два тима се веднаш под зоната за Европа, а големо е прашањето дали ќе успеат да стигнат до таму. И двете екипи знаат да изиграат отворено, па ГГ е најлогичен исход. Коефициентот за тоа во Mozzart изнесува 1.70.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*