Тикет на денот е-Спорт (27.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Повторно следиме натпревари од CS:GO, а на репертоарот за тикетот од е-Спортот ни е турнирот CCT Central Europe Series #6. Сите сакаа триумф во нокаут-фазата која ни почнува денеска, но само најдобрите ќе изборат четвртфинале.

Godsent – Sinners – 2 @ 2.37 во 22Bet

Godsent доаѓа со директна покана на турнирот и прв противник ќе им биде Sinners кој го освои четвртото место во групната фаза со три победи и еден пораз. Sinners по пет победи по ред, вчера загуби од Websters, но тоа не мора ништо да значи пред денешниот дуел со незгодниот Godsent кој во изминатиот период често губеше, односно запиша пет порази на претходните шест меча. Наш предлог е 2 со коефициент 2.37 во 22Bet.

iNation – Let us Cook – 2 @ 1.40 во Bet365

iNation ја прекина серијата од порази во вистински момент, со триумфот над Viperio, пред почетокот на нокаут-фазата од турнирот. За разлика од нив Let Us Cook e доминантен на турнирот и запиша три победи и го освои второто место во групната фаза, па денеска ќе биде фаворит против iNation. Дополнително, во прилог на Let us Cook им оди тоа што славеа трипати на претходните четири меча во сите конкуренции. Ние предлагаме 2 со квота 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*