Тикет на денот (четврток, 27.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес не очекува крајот на вонредното коло кај Англичаните и Шпанците и ќе биде доста интересно. Се игра и во уште некое лиги, па тоа е сосема доволно за да составиме тикет за денес. Ова е нашиот предлог.

Евертон – Њукасл – 3+ @ 2.01 во Mozzart

На овој натпревар не се знае на кого повеќе му требаат бодовите. Единствено е познато дека со бод не би биле задволни ниту едните, а ниту други. Гостите се поблиску до голем успех и пласман во ЛШ. Огромен чекор кон европската елита направија во минатото коло кога го декласираа најголемиот конкурент, екипата на Тотенхем. За Евертон грижите се поголеми бидејќи се на работ на „провалија“ и бараат спас за да останат во елитата. Овде веруваме дека двата тима ќе играат отворено и ќе одат на три бода, па головите не би требало да изостанат. Типуваме 3+ со квота 2.01 во Mozzart.

Саутемптон – Бормут – ГГ @ 1.79 во 22Bet

Саутемптон беше блиску до сензација на Емирејтс, водеа 3-1 до 88-ма минута против лидерот Арсенал, но на крајот мораше да се задоволат со бод кој не значи премногу за нивниот моментален пласман, но конечниот збир можеше да пресуди. Ќе видиме што ќе се случи со Светците бидејќи нивната ситуација е многу тешка, а на салдото имаат само 24 бода, па прашање е дали во наредните кола ќе соберат доволно бодови за опстанок. Повратникот во елитата има предност од дури девет бода во однос на Саутемптон, но тоа не е гаранција за опстанок бидејќи зад нив се останатите екипи од дното на табелата. Веруваме во отворен натпревар и погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ во 22Bet изнесува 1.79.

Валенсија – Ваљадолид – 1 @ 1.78 во Bet365

После победата во Елче, Валенсија го дочекува Ваљадолид и во овој натпревар мора да победа и да се тргнат од дното на табелата и грчевитата борба за опстанок. Пред ова коло беа веднаш над цртатата и тоа благодарение на подобрата гол разлика во однос на Алмерија. Од друга страна Ваљадолид со две врзани победи си го отвори патот кон опстанокот. Прво победија против Виљареал, а потоа и против Жирона. Валенсија нема многу избор и мора да ги земе трите бода на овој натпревар. Наш предлог е 1 со квота 1.78 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*