Тикет на денот (среда, 26.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес се игра дерби натпревар кој може да ја одлучи титулата во Премиер лига, а во Италија ќе дознаеме кој ќе патува во финалето од купот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Вест Хем – Ливерпул – ГГ3+ @ 1.99 во Mozzart

Благодарение на пласманот во ½ финалето од конференциксата лига, Вест Хем ги сочува шансите за и следната сезона да игра во Европа. За тоа би било неопходно да ја земат титулата во тој куп, бидејќи во Премиер лигата немаат никакви шанси за да стигнат до врвот. Во претходните три кола направија добри резултати и се оттргна од дното на табелата. За Ливерпул играњето во Европа е возможно само доколку продолжат со победите. На последните четири натпревари немаат пораз, а после две реми следеа две победи. Ние овде очекуваме отворен и ефикасен дуел и типуваме ГГ3+ со квота 1.99 во Mozzart.

Штурм – Австрија Виена – 1&2+ @ 1.79 во 22Bet

Своите шанси за титула и прекин на доминацијата на Салзбург, екипата на Штурм ги испушти во меѓусебниот дуел со Биковите во неделата. Пред тој меч, разликата беше само дв абода и екипата од Грац можеше со победа ја преземи таа позиција. Сепак, Салзбург покажжа дека се најдобри кога е тоа потребно и славеше во Грац со резултат од 2-0. Австрија Виена е во лоша форма и после три врзани реми во неделата беа поразени од Клагенфирт на домашен терен. Во двата дуели оваа сезона славеше Штурм со одлични резултати, па веруваме дека и овој пат ќе биде така. Наш предлог е 1&2+ со квота 1.79 во 22Bet.

Лилестром – Бодо – 2&2+ @ 2.37 во Bet365

Норвешкото првенство само што започна, но купот влезе во завршница. Стигнаа до ½ финалето и во првиот дуел се ретнуваат Стабак и Бран, а во другиот Лилестром и Бодо. Почетокот на сезоната покажа дека овие два тима можат да бидат најголеми кандидати за титула, а особено тоа се однесува на Бодо кој е решен да го врати трофејот. Лилестром запиша две победи и еден пораз на стартот на првенството и овој натпревар го дочекуваат со и не толку добро расположение. Ние овде сметаме дека Бодо ќе триумфира, а притоа ќе се постигнат најмалку два погодоци. Типуваме 2&2+ со квота 2.37 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*