Тикет на денот е-Спорт (26.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме со возбудувањата од CCT South Europe Series #4, каде што денеска ќе следиме два натпревари.

Ago – Blink – 1 @ 1.57 во Bet365

Поразот на Ago од Nexus во првото коло ги разочара навивачите на полскиот тим, кој веднаш се корегираше во следното коло и го совлада Mix-, додека Team Blink имаше одличен старт со триумф од 2-0 против Twisted Minds, но потоа во реалност ги врати Entropiq со 0-2. Ова ќе биде трет натпревар за двете екипи, а еден од нив ќе направи чекор топ-8 на турнирот. Ова е идеална шанса за Ago да се реваншира за поразот од Blink на почетокот на минатиот месец (1-2), па затоа ние предлагаме 1 со квота 1.57 во Bet365.

Twisted Minds – Copenhagen Flames – 2 @ 1.40 во 22Bet

Twisted Minds може да се пофали со триумф против Viperio, но сенка врз таа победа оставаат двата порази од Blink и Rare Atom со по 0-2. За разлика од нив, Copenhagen Flames делува дека конечно го фати вистинскиот ритам и запиша три убедливи победи против Coalesce, iNation и Iron Branch, па во моментов тешко дека некој може да го запре на патот кон плејоф. Наш предлог е 2 со коефициент 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*