Тикет на денот е-Спорт (25.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Повторно ги следиме дуелите од CCT West Europe Series #3, каде што се игра третото коло и денеска ќе бидат одредени првите две екипи на табелата, кои ќе заиграат во следната фаза од натпреварувањето.

Endpoint – Eyeballers – 2 @ 2.00 во Bet365

Endpoint славшее против Nakama со 2-0 и Sangal со истиот резултат, а за освојување на првото место во групната фаза им е потребен триумф против Eyeballers кој ги совлада Viperio и LDLC со по 2-1. Ова е прв меѓусебен натпревар, но вреди да споменеме дека до вчерашниот пораз од Havu, Eyeballers имаше седум победи по ред и очекуваме да продолжи во исто темпо. Наш предлог е 2 со коефициент 2.00 во Bet365.

Heet – Havu – 1 @ 2.10 во 22Bet

Heet може да го освои второто место во групата, но за тоа им треба триумф против Havu, а тоа воопшто нема да биде лесно. Heet славеше со 2-1 против Zero Tenacity и со 2-0 против Make Your Destiny, додека Havu беше подобар од Nexus (2-0) и Big Academy (2-1). Ова е четврта меѓусебна пресметка на тимовите, откако Heet доби два, а загуби еден дуел од Havu. Двата тима се во добра форма со по три победи на претходните три дуели и затоа ќе биде ова уживање за фановите на CS:GO. Ние предлагаме 1 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*