Тикет на денот (вторник, 25.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Во наредниве денови не очекуваат вонредни кола во Англија и Шпанија, а тука ќе бидат и натпреварите од останатите лиги и купови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Астон Вила – Фулам – 1&2+ @ 2.25 во Mozzart

Не успеа АСтон Вила да ја продолжи серијата на победи и освои само еден бод на гостувањето кај Брентфорд. Сепак и до тој бод стигнаа во самиот финиш и сигурно е дека се задоволни со исходот од својот домаќин. Тоа беше најслабо издание на тимот од Бирмингем од кога на неговата клупа седна Унаи Емери. Во претходните девет кола Астон Вила има седум победи и две реми, па моментално се на шестото место. Фулам од друга страна е една од ретките екипи која нема императив резултати во преостанатиот дел од сезоната. Делува дека на домаќините бодовите им се повеќе потребни, па типуваме 1&2+ со квота 2.25 во Mozzart.

Острава – Славија Прага – Х2&0-3 @ 1.85 во 22Bet

Чешкиот шампионат влегува во завршница на регуларниот дел и преостанаа уште две кола, а потоа шесте првопласирани екипи ќе влезат во битка за титула. Реално, на тоа можат да се надеваат само две екипи и тоа Спарта и Славија. Во претходната деценија Славија имаше многу повеќе успеси од Викторија Плзен, а Спарта веќе предолго чека на насловот шампион. Острава е тим од долниот дел на табелата и тие ќе се борат за опстанок, додека Славија Прага е на делба на лидерското место. Ние веруваме дека гостите на овој дуел ќе останат непоразени, а притоа очекуваме и мал број погодоци. Наш предлог е Х2&0-3 гола со квота 1.85 во 22Bet.

Барнсли – Ипсвич – 2 @ 2.15 во Bet365

Овие два тима се во предност во однос на останатите од врвот на табелата во англиската лига 1. Ипсвич е блиску до директен пласман во Чемпионшип, но постојат и некои шанси тоа да го направи и Барнсли. Гостите се на второто место со бод помалку од лидерот Плимут, но и бод повеќе од Шефилд кој е на третата позиција. Барнсли најверојатноќе мора да се задоволи само со плеј оф, а мора да нагласиме дека во последните четири натпревари имаат три победи и едно реми. Во првиот дел од сезоната на натпреварот помеѓу овие два ривали немавме победник, а сега предлагаме 2 со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.95

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*