Тикет на денот е-Спорт (24.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Допрва следуваат возбудувањата на CCT South Europe Series #4, каде што се играат натпреварите од второто коло.

Twisted Minds – Viperio – 1 @ 2.10 во Bet365

Twisted Minds по поразот од Team Blink (0-2) има шанси да скокне за неколку места на табелата и да се врати во игра за плејофот, но против себе го има незгодниот Viperio, кој исто така се наоѓа во сериозна криза. Овие екипи го играат првиот меѓусебен дуел, а влогот за двете е голем бидеќи поразениот ќе се донесе на раб до елиминација. Наш предлог е 1 со коефициент 2.10 во Bet365.

Endpoint – Iron Branch – 1 @ 1.30 во 22Bet

Iron Branch запиша четири порази по ред во сите натпреварувања, откако загуби од Let Us Cook, Sinners, Copenhagen Flames и Alternate Attax. Од друга страна, Endpoint има две победи на последните три меча, и тоа против Sangal и Nakama, додека загуби само од Entropiq со 0-2. Едноставно, во моментов не гледаме спас за Iron Branch кој игра ужасно, а тоа се очекува да биде искористено од Endpoint кој е еден од кандидатите за пласман во следната фаза од натпреварувањето. Ние предлагаме 1 со квота 1.30 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*