Тикет на денот (понеделник, 24.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Иако нема многу натпревари од најјаките лиги, понудата за овој понеделник воопшто не е лоша. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лутон – Миделсброу – 1 @ 2.40 во Mozzart

Двата тима од Лондон се во одлична форма и во директниот дуел ќе го решат прашањето за третото место пред плеј оф. Директниот пласман во Премиер лига им избега поради лошо изиграниот прв дел во сезоната, а Миделсброу во првите 10 дена од април освои само бод. Јасно е дека нема да се сретнат меѓусебно во ½ финалето од плеј оф, но многу лесно можат да се најдат на Вембли во финалето за пласмкан во англиската елитна лига. Домаќините победија на последните четири натпревари на домашен терен, па веруваме дека тоа ќе се случи и на петтата. За 1 коефициентот во Mozzart изнесува 2.40.

Радомиак Радом – Лех – 2 @ 2.00 во 22Bet

Лех изигра фантастично во Фиренца и ги победи домаќините Фиорентина со 3-2. Сепак тоа беше недоволно за да се пласираат во ½ финалето од кофенрециската лига, а во еден момент имаа и три гола предност кој им требаше. Во добро светло се претстави полската екипа која немаше големи успеси во последниве 10-тина години. Домаќините се надвор од зоната за елиминација и нив од тоа ги делат само три бода. Веќе шест кола Радомиак не знае за победа. Овде очекуваме дека гостите ќе победат без поголем проблем и типуваме 2 со квота 2.00 во 22Bet.

Мартиг – Денкерк – ГГ @ 1.85 во Bet365

Големо дерби од француската Национална лига се игра денес во Мартиг. На самиот југ во Франција доѓа тимот од север, поточно од Денкерк. Овие две екипи го делат второто место на табелата во француската трета лига со по 52 бода, а победникот бодовно ќе се изедначи со лидерот. Во втора лига влегуваат само две првопласирани екипи, па јасно е колку е важен овој натпревар за двете екипи. Домаќините имаат три победи и три реми во претходните шест гола, а гостите се во серија од седум последователни победи. Наш предлог е ГГ со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.88

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*