Тикет на денот е-Спорт (21.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Турнирот CCT Central Europe Series #6 денеска ни нуди три натпревари, кои може да ги најдете во нашиот тикет од е-Спортот.

K23 – Nexus – 2 @ 2.25 во Bet365

Денот го почнуваме со едни од најлошите екипи на турнирот, кои ги загубија првите два меча. K23 загуби од Sangal и AlternateX, додека Nexus беше поразен од Illuminar и Big Academy. Едно е сигурно, а тоа дека поразениот тим си оди дома, додека победникот ќе се надева на чудо во следниот дуел. Nexus Gaming води во меѓусебни средби со 2-1, а во прилог им оди и триумфот од почетокот на минатиот месец, кога славеше со 2-1, откако беше подобар на мапите Inferno и Mirage. Наш предлог е 2 со коефициент 2.25 во Bet365.

Big Academy – Heet – 1 @ 1.60 во 22Bet

Од дното на табелата се селиме до средината, односно мечот меѓу Big Academy и Heet, кој ќе биде интересен, но не се очекуваат премногу возбудувања. Двете екипи имаат по три победи на претходните пет меча во сите конкуренции, но нас нè интересира нивниот последен меч против Coalesce на кој можеше да се забележат слабостите и предностите на екипите. Big Academy го распарчи Coalesce со 2-0, додека Heet беше поразен со 1-2 и тоа доволно ни кажува кој ќе биде фаворит во овој дуел. Ние предлагаме 1 со квота 1.60 во 22Bet.

Sinners – Iron Branch – 1 @ 1.66 во Bet365

Sinners конечно фати ритам и славеше против Esca Gaming и 359, додека Iron Branch е во мала криза и игра „топло-ладно“, односно загуби од Ence (0-2), па славеше против 359 (2-0) и повторно загуби од Let us Cook so 0-2. Овие тимови одиграа два меча во изминатиот период, при што имаат по една победа. Играчите имаат идентичен квалитет, а тоа може да се забележи по нивните настапи, меѓутоа поради една победа повеќе во претходниот период, наш предлог ќе биде 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.97

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*