Tикет на денот (петок, 21.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешниот ден е одличен вовед во викендот кој ни следи. Полека првенствата влегуваат во завршница, па веруваме дека овој период ќе го искористиме правилно. Ова е нашиот предлог тикет.

Арсенал – Саутемптон – 1/1 – 1.67 во Mozzart

Арсенал во моментов е на лидерската позиција. Имаат предност од 4 бода, но имаат и еден натпревар повеќе за разлика од својот прв пратител, екипата на Манчестер Сити. Овој тим е пријатно изненадување и веруваме дека до крајот ќе успеат да го издржат притисокот. Денешен противник им е Саутемптон, тимот кој е на дното на табелата и е еден од поголемите фаворити за елиминација од Премиер лига. Арсенал на овој натпревар нема право на кикс, а ние предвидуваме лесна победа за нив. Коефициентот за 1/1 во Mozzart изнесува 1.67.

Анжер – ПСЖ – 2/2 @ 1.73 во 22Bet

Со секое изминато коло, тимот на Анжер е се поблиску до втората француска лига. Во претпоследното коло зедоа три бода, но тоа воопшто не им смени во однос на позициите на табелата и во моментов заостануваат 17 бода зад екипите кои се на сигурно. ПСЖ повторно ја создаде посакуванта предност и имаат 8 бода повеќе во однос на Марсеј, па според сите парамтери ќе ја земат шампионската титула во Франција. ПСЖ е далеку поквалтиетен тим од Анжер, па се освен победа за нив би било изненадување на овој натпревар. Коефициентот за 2/2 изнесува 1.73 во 22Bet.

Хамбургер – Ст. Паули – ГГ3+ @ 1.78 во Bet365

Последниот натпревар за денешниот тикет ни доаѓа од северот на Германија каде што ќе се сретнат градските ривали Хамбургер и Ст. Паули. Домаќините имаат подобар пласман во однос на гостите, а делува дека до самиот крајт ќе се борат за позиција која може да ги одведе следната сезона во Бундеслига. Ст. Паули е на 5-то место и во минатото коло со пораз од Брауншвајг ја прекинаа одличната победничка серија која траеше неколку кола. Натпреварот помеѓу овие две екипи секогаш има „жар“ и голем мотив. Наш предлог е ГГ3+ со квота 1.78 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*