Зголемени квоти за натпреварот Вест Хем – Гент

Денесе се играат натпреварит од Лига Европа и Лига на конферениции, а еден од понудените дуели за денес е натпреварот помеѓу Вест Хем и Гент.

Вест Хем во овој натпревар влегува со еден поораз, две победи и две реми во последните пет кола, додека Гент нема пораз, а во тој временски период запишаа две победи и три реми.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни спреми зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Томас Соучек да постигне погодок со глава коефициент зголемен од 13 на 15
  • Саид Бенрама да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент зголемен од 8 на 8.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*