Бундеслига 29-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Германската Бундеслига во овој викенд ќе го игра 29-то коло. Неизвесноста и понатаму продолжува за шампионската титула, но и за позициите за пласман во ЛШ. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда.

Аугсбург – Штутгарт – ГГ

Првиот натпревар од новото коло ќе се игра помеѓу две екипи кои се уште се борат за опстанок. Аугсбург е над црвената зона, но далеку дека е од сигурен опстанок бидејќи нивната предност е само пет бода. Штутгарт од друга страна благодарение на 4-те бода во последните две кола се оддалечи од последната позиција, но се уште се загрозени. Очекуваме голема борба за трите бода на овој натпревар и предлагаме да изиграте ГГ со квота 1.67 во Mozzart.

Бохум – Волфсбург – Х2

Бохум имаше добра серија резултати, но во последните три натпревари запиша три неуспеси. Во тој временски период успеаа два пати да ремизираат и еднаш да бидат поразени. Волфсбург пак попушти во последно време и има само една победа на последните пет дуели. Овде очекуваме гостите да останат непоразени и типуваме Х2 со квота 1.40 во Bet365.

Херта – Вердер – 3+

Херта на овој натпревар влегува како последнопласиран тим на табелата,  и како што стојат работите важат за еден од посериозните кандидати за пласман во Цвјат. За разлика од нив Вердер создаде добра бодовна залиха и нивниот опстанок не е воопшто загрозен. Ефикасноста не би требало да изостане на овој дуел и типуваме 3+ со квота 1.96 во 22Bet.

Хофенхајм – Келн – 1

Тимот од Синсхаајм е дефинитивно во одличнаа серијаа. На последните четири натпревари зедоа 13 бода што не е учинок за потценување и сега се надвор од зоната за елиминација. За противник го имаат Келн кој игра доста непредвидливо, но сепак успева да собере доволно број на бодови за да не бидат помеѓу најзагрозените екипи. Очекуваме трите бода да ги земат домаќините на овој дуел и типуваме 1 со квота 2.30 во 20Bet.

Мајнц – Баерн Минхен – 2

Мајнц со неколкуте киксови, поточно реми резултати кои ги направи во последно време ги намали шансите за пласман во европските купови. Иако до крајот има уште многу, веруваме дека за нив на крај ќе остане само навремениот опстанок. Баерн Минхен направи кикс во минатото коло и ремизираше против Хофенхајм, но благодарение на киксот на Дортмунд, се уште останаа на првото место. Ние типуваме 2 со квота 1.61 во Mozzart.

Дортмунд – Ајнтрахт Франкфурт – 1

Екипата на Дортмунд неочкувано ремизираше во последниот натпревар против Штутгарт, но се уште се на втората позиција со само 2 бода зад Баерн Минхен, па до крајот предвидуваме голема борба. Ајнтрахт влезе во криза и на последните пет натпревари немаат победа, поточно во тој временски период запишаа три реми и два порази. Овде очекувмае Дортмунд да ги зема трите бода и типуваме 1 со квота 1.65 во Bet365.

Фрајбург – Шалке – 1

Фрајбург е на горните позиции на табелата, поточно овој тим има амбиции за Европа. Во моментов ја имаат 5-та позиција и таа води во Лига Европа, но многу се блиску и до позициите кои водат во ЛШ што би било полн погодок за оваа екипа. Шалке е дел од црвената зона, но запишаа победа во последното коло против Херта и тоа им даде надеж за опстанок. Сепак Фрајбург е поквалитетен тим и очекуваме победа за нив. Наш предлог е 1 со квота 1.72 во 22Bet.

Леверкузен – Лајпциг – ГГ

Фармацевтите се во фантастична серија резултати и на последните пет дуели немаат пораз, поточно во тој временски период запишаа четири победи и едно реми. Овој пат за противник го имаат Лајпциг кој често знае да направи киксови, но и покрај се добро се држат на горните позиции. Како и да е, овде типуваме ГГ со квота 1.62 во 20Bet.

Менхенгладбах – Унион Берлин – ГГ

За крај на ова коло го имаме дуелот кој ќе се игра помеѓу Менхенгладбах и Унион Берлин. Домаќините се на средината на табелата и како што стојат работите во моментов ќе мора да се задоволат само со навремен опстанок што и не е толку лошо за оваа сезона. Унион Берлин пак е на 3-то место и важи за едно од најпријатните изненадувања во Бундеслигата. Веруваме дека на овој дуел ќе имаме најмалку два погодоци и типуваме ГГ со квота 1.86 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*