Тикет на денот е-Спорт (20.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ги следиме натпреварите од CCT Central Europe Series #6, кад ешто веќе беа одиграни дел од дуелите од второто коло, кое треба денеска да се комплетира.

Coalesce – Heet – 2 @ 1.35 во Bet365

Coalesce е во катастрофална форма со четири порази на претходните пет меча, а успеа да слави само против Viperio. Додека Heet игра во добар ритам и запиша четири триумфи на последните пет натпревари и без сомнеж ќе биде фаворит во оваа средба. Двете екипи го почнаа турнирот со победа, меѓутоа Heet е наш фаворит за победа бидејќи славеше и во меѓусебниот меч на 25 март со 2-0. Наш предлог е 2 со квота 1.35 во Bet365.

Iron Branch – Let us Cook – 1 @ 1.70 во 22Bet

Iron Branch го почна турнирот со триумф од 2-0 против 359, додека Let Us Cook славеше со 2-1 против Sinners Esports, но следниот ден ги прегази Spirit Academy и ги врати во реалност. Iron Branch запиша четири победи на претходните пет пресметки во сите конкуренции, додека Let us Cook има три порази во последните четири меча. Ова ќе биде нивни прв меѓусебен натпревар, а ние предлагаме 1 со коефициент 1.70 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*