Тикет на денот (четврток, 20.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечерва се играат реванш натпреварите од ¼ финалето во двата европски купови. Од тие дуели ние се потрудивме да ви го составиме денешниот тикет. Ова е нашиот предлог.

Вест Хем – Гент – 1&2+ @ 2.15 во Mozzart

Вест Хем со победата над Фулам и ремито со Арсенал успеа малку да се оддалечи од дното на табелата во Премиер лига и сега би можеле да се посветат на кофенренциската лига, а освојувањето на титулата би им донесло учество во Европа и наредната сезона. Делува дека заедно со Фиорентина се главни фаворити за пехарот во конфенрециската лига. Во првиот натпревар во Гент изиграа реми со резултат 1-1, па на овој реванш немаат предност ниту едните, а ниту другите. И Гент си има свои шанси, а освен тоа важат и за непредвидлив тим. Сепак ние одлучивме овде да типуваме 1&2+ со квота 2.15 во Mozzart.

Ројал Унион – Леверкузен – ГГ3+ @ 2.15 во 22Bet

Тимот од Брисел делува дека е спремен против Германците. Во минатото коло го елиминираа Унион Берлин, а на добар пат се истото да го направат и против Леверкузен. Првиот натпревар на Бај Арена заврши без победник, па во овој дуел ќе се одлучува кој ќе помине понатаму. Ројал Унион е повторно во трка за титулата во домашното првенство, а Леверкузен е насочен кон Лига Европа. Двете екипи знаат да прикажат ефикасни дуели, па сметаме дека типот на голови би бил добитен. Одлучивме да ви предложиме ГГ3+ со квота 2.15 во 22Bet.

Рома – Феенорд – 1 @ 1.93 во Bet365

Минатата сезона овие две екипи се сретнаа во финалето во конференциската лига и славеше италијанскиот тим, па нивниот тренер, Жозе Мурињо стана единствениот кој има титула од секој европски куп. Во првиот натпревар во Ротердам, Феенорд славеше со минимална победа, но можеби работите би биле поинакви ако Пелегрини го реализираше пеналот во финишот од првото полувреме. Гол предноста пред реваншот на Олимпико не е гаранција за пролаз во ½ финалето, но сигурно многу значи. Наш предлог на овој натпревар е 1 со квота 1.93 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.92

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*