Тикет на денот е-Спорт (19.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

За сите љубители на CS:GO денеска следат два натпревари од нокаут-фазата на IEM Brazil Rio 2023, каде што се решава кои екипи ќе се борат за титулата на турнирот.

Team Vitality – Faze Clan – 1 @ 1.83 во Bet365

Vitality беше поразен во Upper Bracket на групата Б со 17-19 од OG, меѓутоа успешно го мина поправниот испит и славеше против MIBR со 2-0, па сега нивни следен противник ќе биде Faze Clan, кој имаше лесна задача во четвртфиналето со 9Z, но потоа следеше поразот од FURIA и испадна во Lower Bracket. Ниту една од екипите нема право на грешка, затоа што тоа ќе значи и елиминација од турнирот, додека победникот добива уште една шанса за пласман во плејофот. Овие екипи досега одиграа пет меѓусебни средби, а тоа што нè интересира се резултатите од оваа година и таму поуспешен е Vitality. Затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

Furia – Cloud9 – 1 @ 2.37 во 22Bet

Furia успешно ги мина првите две кола од групата Б и славеше против Fnatic со 19-15 и Faze Clan so 2-0, додека Cloud9 беше подобар од MIBR so 16-8 и OG со 2-0. Без разлика на тоа кој ќе победи во овој меч, двете екипи се пласираат во плејофот. Единствена разлика е тоа што победникот ќе игра во полуфиналето, додека поразениот тим ќе почне од четвртфинале. Без сомнеж ова ќе биде интересен дуел за гледање, а досега поуспешна беше екипата на Furia во меѓусебните дуели (3-2), па затоа ние ви предлагаме 1 со квота 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*