Тикет на денот (среда, 19.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечерва ќе дознаеме кој ќе игра во второто ½ финале од ЛШ, иако овој пар е скоро познат уште од првиот круг. Освен тие дуели ќе има и натпревари во другите лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Хелсинки – ВПС – 1&0-3 @ 1.99 во Mozzart

Во финскиот шампионат е се уште почеток, а кај нив повеќе ќе се посветиме за време на летните месеци. Амбиции за шампион има повторно ХЈК, тимот кој минатата сезона имаше жестока конкуренција и ја освои титулата благодарение на еден бод повеќе. Во новата сезона влегоа одлично и запишаа две победи постигнувајќи три погодоци, а својата мрежа успеаа да ја зачуваат во двата натпревари. Денешен противник им е тимот на ВПС кој зеде само еден бод во првите две кола бидејќи еднаш ремизираа и еднаш беа поразени. Овде очекуваме победа за домаќините и најмногу три погодоци на натпреварот. Коефициентот за 1&0-3 гола е 1.99 во Mozzart.

Ридинг – Лутон – 2 @ 1.87 во 22Bet

Еден од повжаните натпревари за ова коло се игра во Ридинг. Домаќините во моментов се во црвената зона и ќе им треба уште многу труд за да го избегнат најлошото сценари, а тоа е преселба во Лига 1. Ридинг изгуби само еднаш во последните пет кола, но учинокот не е за пофалба бидејќи во останатите натпревари ремизираа. За противник го имаат денес тимот на Лутон. Кај нив е скоро сигурно дека ќе играат во плеј оф и преку таа фаза ќе се обидат да стигнат до елитата. Судејќи според квалитетот на двете екипи, овде гостите не би требало да се соочат со проблеми. Типуваме 2 со квота 1.87 во 22Bet.

Лилестрем – Стромсгодсет – 1 @ 1.61 во Bet365

Почетокот на норвешката елитна лига донесе доста изненадувања. Лилестрем спаѓа во најдобрите тимови во Норвешк и минатата сезон имаа одличен старт, но покасно попуштија и завршија на четвртото место зад Молде, Бодо и Розенборг. Планот е сега да се вратат помеѓу тимовите кои ќе се борат за Европа, но стартот не ветува премногу. Гостите во претходната сезона ја презедоа 12-та позиција, но нивната цел беше само опстанок во елитата. Домаќините немаат многу избор на овој натпревар и мора да фатат чекор со екипите од врвот. Ние типуваме 1 со квота 1.61 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.99

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*