Тикет на денот е-Спорт (18.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Им се враќаме на дуелите од CS:GO, па ќе го следиме CCT Central Europe Series #6 од самиот почеток, односно од првото коло во групната фаза и веруваме дека ќе биде доволно интересно за да ви го привлече вниманието.

Coalesce – Viperio – 2 @ 2.10 во Bet365

Coalesce сака да ја прекине црната серија од четири порази по ред, откако загуби од Jano, Enterprise, Partizan и Heet, а пред себе има одлична можност за такво нешто, иако свесни се дека нема да биде лесно. Viperio на последните пет меча славеше само еднаш, но вреди да се спомене нивниот триумф против денешниот ривал од 9 март. Иако ќе биде тежок натпревар за двете екипи, сепак наш предлог е 2 со коефициент 2.10 во Bet365.

Nexus – Illuminar – 1 @ 2.00 во 22Bet

Nexus со три победи на претходните четири меча и славје во меѓусебните пресметки во февруари годинава доаѓа како фаворит против Illuminar. Nexus вчера загуби со 1-2 од Astralis, откако претходно беше подобар од Blink, Apeks и eClub Brugge. За разлика од нив, Illuminar славеше само против Singularity и NtK. Со оглед на тоа дека нивната меѓусебна пресметка не се одигра одамна, а подобар беше Nexus по три мапи (2-1), ние предлагаме 1 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*