Тикет на денот (вторник, 18.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Покрај реванш натпреварите од ЛШ, денес кладилничарите најмногу внимание ќе посветат на воредното коло во англиските ниски лиги. Ова е нашиот предлог тикет.

Милвол – Бирмингем – 1 @ 1.79 во Mozzart

Лавовите во четири последователни кола останаа без победа, поточно остварија две реми и запишаа два порази, а трагедијата да биде поголема не постигнаа ниту еден погодок. Тоа беа порази од Хадерсфилд и Хал со два идентични резултат од по 1-0. Милвол сега е загрижен за пласман во плеј оф. Победата над Престон во саботата значеше многу, а шанса за да врзат два триумфи имаат во дуелот со Бирмингем. Овој тим игра сосема добро во последно време  и серијата од четири натпревари без пораз ја прекинаа во Сандерленд во саботата каде што беа поразени со резултат 2-1. Бирмингем нема шанси за да се бори за доигрување, а опстанокот не смее да биде загрозен. За Милвол победата е императив и типуваме 1 со квота 1.79 во Mozzart.

Линколн Сити – Барнсли – 2 @ 1.85 во 22Bet

Домаќините играат растеретено во последно време и тоа се гледа по резултатите. Линколн врза т ри последователни победи, но и понатаму е далеку од место кое води во плеј оф за пласман во Чемпионшип. Се наоѓаат на 12-то место и немат никакви математички можност да паднат во ццрвената зона, па до крајот ќе се борат само за подобар пласман. Баернли ја немаа таа привилегија и за нив секој бод е важен во борбата за повраток во втората лига. Веруваме дека гостите ќе притискаат и очекуваме 2 со квота 1.85 во 22Bet.

Сатон – Нортемптон – 2 @ 2.82 во Bet365

Полни седум кола Сатон Јунајтед не знае за победа. Од тимот кој беше во самиот врв, дојде до 10-тата позиција со 9 бода помалку од последниот тим во плеј оф зоната. Веројатно оваа серија го реши прашањето за нивниот пласман во Лига 1, бидејќи се сомневаме дека во наредните пет натпревари сето тоа можат да го надоместат. Нортемптон има само еден пораз во последните 11 натпреварии нив им треба само победа, а не нерешени резултати кои ги остварија четири пати во овој временски интервал. На двете претходни гостувања не победија, а не постигнаа ниту гол, па очекуваме сега да ја прекинат таа серија. Типуваме 2 со квота 2.82 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.34

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*