Натпревар со драстичен пад на коефициентот (18.04.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:30 во втората австриска Лига се сретнуваат екипите на Ворвартс и Амштетен. Домаќините овој натпревар го дочекуваат со 22 бода и учинок од 5 победи, 7 реми и 10 порази. Гостите од друга страна се на 8-та позиција со 31 бод кои ги имаат освоено преку 8 победи, 7 реми и 7 порази.

Ворвартс – Амштетен – 1 @ 2.45 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ворвартс беше 3.80, а во моментов бележи пад од скоро 36% и се плаќа со квота 2.45 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*