Натпревар со традиција (18.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Ротерам и Барнли.

Ротерам е на 18-то место со вкупно 45 бода и учинок од 10 победи, 15 реми и 16 порази.

Барнли е на лидерската позиција со вкупно 91 бод кои ги имаат освоено преку 26 победи, 13 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели победник е тимот на Барнли, па ако и денес биде така ќе наплатиме добра квота.

Наш предлог

2 @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*