Тикет на денот (понеделник, 17.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес се играат последните натпревари од редовното коло во многу европски лиги. Понудата е солидна, па веруваме дека ќе ја направиме вистинската комбинација. Ова е нашиот предлог.

Лидс – Ливерпул – 2 @ 1.75 во Mozzart

Тимот на Лидс е се уште во лоша позиција и немаат обезбедено сигурен опстанок. Целта им е јасна и тие се што сакаат е следната сезона да играат во друштво со најдобрите екипи од Англија. Ливерпул од друга страна може да кажеме дека зад себе има неуспешна сезона. Во овој момент се далеку од ЛШ, а исто така зад себе имаат серија од четири последователни киксови, поточно во тој временски период запишаа две реми и два порази. Ние овде очекувме да стават крај на таа серија и конечно да победат. Типуваме 2 со одлична квота од 1.75 во Mozzart.

Рандерс – Нордсјеланд – ГГ @ 1.66 во 22Bet

Рандерс во моментов ја има 5-та позиција на табелата и засега не можат да се надеваат на пласман во Европа со оглед на тоа што конкуренцијата е огромна. Иако имаат математички шанси за тоа, искрено ќе мора да се помачат. Нордсјеланд е многу блиску до титула оваа година и веруваме дека ќе успеат во тоа, но немаат право на кикс. И двете екипи овде веруваме дека ќе притискаат за бодови, а головите не би требало да изостанат на овој натпревар. Ние решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Наш предлог тип е ГГ со квота 1.66 во 22Bet.

Стеауа – Фарул Констанца – ГГ @ 1.83 во Bet365

Откако се подели романската лига се изиграни три кола, а на ред е четвртото каде што ќе се сретнат тимовите на Стеауа Букурешт и Фарул Констанца. Домашниот тим плеј оф натпреварувањето го започна со две реми и една победа, па имаат реални шанси за да стигнат до квалификациите за Европа. Гостинскиот тим од друга страна е на лидерската позиција и веруваме дека ќе направат се за да завршат таму. Сепак, овде бодовите им се потребни на двата тима, па очекуваме голема борба и затоа решивме да го избегнеме конечниот исход. Предлагаме ГГ со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*