Тикет на денот е-Спорт (17.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По три одиграни кола на DreamLeague Season 19 – Group Stage 2 сè е измешано бидејќи сите екипи се сè уште во игра за врвот во групата.

Team Liquid – Evil Geniuses – 1 @ 1.36 во Bet365

Момците од Team Liquid почнаа со пораз од Gaimin Gladiators, но потоа врзаа два триумфи по ред против Tundra Esports и Shopify Rebellion. Evil Geniuses, од друга страна, беше поразен од beastcoast по тешка битка, по што успеа да слави против OG и TSM. Овие екипи досега одиграа четири меѓусебни средби од кои последниот беше на The International, а тогаш убедливо триумфираше Team Liquid со 2-0, па затоа наш предлог е 1 со квота 1.36 во Bet365.

Beastcoast – OG – 2 @ 1.72 во 22Bet

Beastcoast со многу мака го совлада Evil Geniuses во првото коло со 2-1, по што следеа два убедливи порази од TSM и Gaimin Gladiators. OG лесно го реши Shopify Rebellion, но потоа доживеа незгоден пораз од Evil Geniuses и целосен распад против Tundra Esports. Ова се две екипи кои сакаат да ја прекинат црната низа на турнирот, но само еден од нив ќе успее во намерата, а ние очекуваме тоа да биде OG и затоа ви предлагаме 2 со коефициент 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*