Тикет на денот (сабота, 15.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

И денес понудата е солидна. За вас составивме тикет со одлична квота и веруваме дека ќе успееме да ви помогнеме да остварите добивка. Ова е нашиот предлог за денес.

Астон Вила – Њукасл – 2 @ 2.10  во Mozzart

Астон Вила на големо изненадувње влезе во фантастична форма и сега се наоѓаат на горниот дел на табелата веднаш под зоната која води во Европа. Тие врзаа четири последователни победи и ако продолжат со ова темпо не е чудно да се замешаат во трката за пласман во Лига Европа или Лига на шампиони. Њукасл пак е најпријатното изненадување во англиската Премиер лига и досега имаат освоено 56 бода, а имаат остварено и учинок што не е за потценување. И покрај фактот дека двата тима на овој дуел се во одлична форма, ние предност даваме на гостите и типуваме 2 со квота 2.10 во Mozzart.

ПСЖ – Ленс – ГГ @ 1.67 во 22Bet

Како што изминува времето Парижаните се се поблиску до титула. Двата порази кои ги остварија против Лион и Рен успеаа да ги оправдаат со победа над екипата на Ница, па повторно сега имаат +6 бода во однос на второпласираниот тим на Ленс, кој всушност им е и противник за денес. Гостите успеаа да се издигнат над многу позвучни имиња во францускиот фудбал, но искрено тоа и го заслужија бидејќи играат фантастично оваа година. ПСЖ можеби се поквалитетни, но со оглед на тоа што играат два тима кои се на првото и второто место ние решивме да го избегнеме конечниот исход. Наш предлог е ГГ со квота 1.67 во 22Bet.

Штутгарт – Дортмунд – 3+ @ 1.72 во 20Bet

Штутгарт во последниот натпревар го победи тимот на Бохум, а тие три бода беа од клучно значење бидејќи успеаа да се издигнат од последната позиција и во моментов не се најзагрозена екипа. Иако се далеку од сигурен опстанок, овој тим не престанува да се бори, а за противник во најлош можен момент им доаѓа тимот на Дортмунд. Борусија е на второто место и е веднаш зад Баерн Минхен, а како што стојат работите до самиот крај ќе се борат за титулата бидејќи оваа минимална предност е само еден кикс на Баварците. Бодовите на овој натпревар се потребни на двете страни, а обично таквите натпревари се секогаш полни со „притисок“. Типуваме 3+ со квота 1.76 во 20Bet.

Кадиз – Реал Мадрид – 2 @ 1.50 во Bet365

Кадиз зеде важни три бода во минатото коло бидејќи успеа на гостински терен да го победи тимот на Бетис. Со тие три бода успеаа да се тргнат од најопасната зона, но се уште се во конкуренција со останатите екипи кои ќе се борат за опстанок до самиот крај. Реал Мадрид делува како да се откажаа од Ла Лига и како што изминува времето ти ги минимизираат шансите за титула, но добро е тоа што „Кралевите“ се се уште во игра во ¼ финалето од ЛШ каде што во реванш дуелот против Челзи ќе се потрудат да обезбедат пласман во ½ финале. Сепак со Кадиз не би требало да имаат проблеми, па типуваме 2 со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.05

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*