Тикет на денот е-Спорт (14.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И празнично ќе се дружиме со натпреварите од е-Спортот, а денеска ги гледаме последните три меча од групната фаза во BLAST.tv Paris Major 2023: European RMR B.

Cloud9 – Ence – 1 @ 1.40 во Bet365

Cloud9 ќе се соочи против Ence во последното коло од турнирот, а победникот од овој меч се пласира на главниот турнир, додека поразениот ќе добие последна шанса на Last Chance Qualifier. Никој не може да разбере зошто Cloud9 мора да играат во петто коло, затоа што се едни од најдобрите во свет и се очекуваше многу порано да изборат пласман меѓу најдобрите. Сепак, се забележува замор кај играчите на Cloud9, кои денеска мора да соберат сила и да го совладаат Ence кој игра многу лошо во изминатиот период. Наш предлог е 1 со квота 1.40 во Bet365.

G2 Esports – Team Vitality – 1 @ 1.50 во 22Bet

G2 конечно почна да се буди во завршницата на турнирот и делува дека има шанси за победа против Vitality кој е нестабилен во изминатиот период. G2 разочара на ESL Pro League, каде што беше поразен од Ence, но и покрај тоа се обидува да се соземе. Vitality не е подобар тим во моментов, иако на ранг-листата се наоѓа на три места повисоко од нивниот денешен противник. Ова навистина ќе биде тежок и напнат натпревар за двете екипи, а ние прогнозираме победа за G2 и затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*