Тикет на денот (петок, 14.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешниот ден е одличен вовед во викендот кој ни следува. Натпревари има многу, а ние веруваме дека го направивме вистинскиот избор.

Риед – Тирол – ГГ3+ @ 2.15 во Mozzart

Во австриската Бундеслига – група елимииниација. се сретнуваат екипите на Риед и Тирол. Домаќините се наоѓаат на одлична позиција и ако успеат да се задржат тука до крајот на сезоната тоа би било голем успех бидејќи би стигнале до пласман во плејофот за конференциската лига. Гостите од друга страна се на последното место на табелата, а ако продолжат со ова темпо ќе се најдат и во понизок ранг, а овој натпревар го дочекуваат со лошо расположение бидејќи врзаа два последователни порази. Овде борбата за трите бода е голема, па верувме дека ГГ3+ е најлогичен тип за овој дуел. Коефициентот за тoa во Mozzart изнесува 2.15.

Гројтер Фирт – Регенсбург – 1 @ 1.80 во 22Bet

Гројтер е на на средината на табелатаи игра доста променливо во оваа сезона, па затоа и воопшто не е чудно што се на средината на табелата. Иако овој тим имаше амбиции за нешто повеќе, за жал нема да успеат бидејќи заостанаа во таа борба и ќе се задоволат само со навремен опстанок. Регенсбург е дел од црвената зона и се во критична состојба, па нивниот опстанок во моментов е доведен во прашање. Гројтер Фирт е далеку поквалитетен тим и очекуваме да ги земат трите бода на овој натпревар. Наш предлог е 1 со квота 1.80 во 22Bet.

Галатасарај – Кајсериспор – 1/1 @ 1.85 во Bet365

Галатасарај е на лидерското место во моментов и веруваме дека ќе направат се само за да се задржат тука до самиот крај на сезоната и да ја земат шампионската титула во турската Супер лига. Во моментов имаат одлична предност во однос на Бешикташ и Фенербахче, а очекуваме до крајот и да ја зголемат. Кајсериспор игра просечно и според моменталната ситуација тие освен за навремен опстанок немаат другите шанси. Како и да е, Галатасарај на овој натпревар е асполутен фаворит, па очекуваме и лесни три бода за нив на овој натпревар. Типуваме 1/1 со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*