Бундеслига 28-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Во германската елитна лига – Бундеслига стигнавме до 28-та рунда. Останува уште малку, а се понеизвесно е кој ќе биде шампион, а кој ќе патува во Цвајт. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Шалке – Херта – ГГ

Првиот премиерен натпревар од оваа рунда е дуел помеѓу две екипи кои ни доаѓаат од дното на табелата. Шалке досега освои 21 бода, додека Херта има само еден повеќе, поточно вкупно 22. И двете екипи се во критична состојба, па веруваме дека за опстанок ќе се борат до последното коло. Ние решивме на овој натпревар да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Келн – Мајнц – 3+

Екипата на Мајнц врза неколку натпревари без пораз и тоа беше доволно за да се искачат на табелата и да влезат во потесна конкуренција за пласман во Европа што би било голем успех за овој тим. Келн пак е на сигурно и во последното коло зеде важни три бода на гостувањето кај Аугсбург и со тоа стекнаа одлична предност во однос на екипите кои се во црвената зона. Наш предлог за овој натпревар е 3+ со квота 2.05 во Bet365.

Баерн Минхен – Хофенхајм – 1/1

Баерн Минхен нема право на кикс ако сака да ја земе титулата во Бундеслига. Во моментов се на лидерското место и очекуваме да се борат до последен здив за да завршат и да го кренат шампионскиот пехар. Moра да нагласиме дека во ЛШ претрпеа тежок пораз од Манчестер Сити во првиот натпревар со резултат 3-0. Овој пат за противник го имат Хофенхајм, тимот кој е на втората половина на табелата,  но е во одлична форма и врзаа три последователни победи. Како и да е, Баерн очекуваме да доминира и предлагаме 1/1 со квота 1.57 во 22Bet.

Лајпциг – Аугсбург – 1

Лајпциг е на 4-то место и се уште се во трка за пласман во Лигата на шампиони. Во минатото коло успеаа да издвојат победа на натпреварот против Херта, а таа победа беше доста важна за овој тим. Аугсбург од друга страна во овој натпревар влегува со лоша форма и немаат победа на последните четири натпревар, а веруваме дека нема ниту се што да бараат. Наш предлог е 1 со квота 1.30 во 20Bet.

Штутгарт – Дортмунд – 2

Штутгарт во последниот натпревар успеаа да ја прекинат катастрофалната серија резултати која траеше веќе некој период и запишаа победа против Бохум кој им е голем конкурент во борбата за опстанок. Овој пат на гости им доаѓа Дортмунд, тимот кој е на втората позиција и се бори за титула оваа година. Веруваме гостите дека ќе го надиграат Штутгарт и типуваме 2 со квота 1.99 во Mozzart.

Ајнтрахт – Менхенгладбах – ГГ

Ајнтрахт Франкфурт дефинитивно влезе во криза, а најдобар показател за тоа ни се резултатите од последните неколку натпревари, но најсветла точка во целата ситуација е тоа што се пласираа во ½ финалето од германскиот куп. Менхенгладбах оваа година ќе мора да се задоволат со навремен опстанок, а ако успеат да обезбедат пласман во Европа тоа би било огромен успех. Како и да е, овде очекуваме ефиксен дуел и типуваме ГГ со квота 1.61 во Bet365.

Вердер – Фрајбург – ГГ

Вердер Бремен е на средината на табелата и нема победа на последните пет натпревари, поточно во тој временски период запишаа три порази и две реми, а добро е тоа што се уште опстанокот не им е загрозен. Фрајабург од друга страна и покрај лошите изданија во последните неколку кола, повторно се на позиција која води во Европа, а со тој пласман фановите би биле комплетно задоволни. Наш предлог е ГГ со квота 1.67 во 22Bet.

Унион Берлин – Бохум – 1

Унион Берлин важи за едно од најпријатните изненадувања во Бундеслигата. Во еден период беа и на врвот на табелата, но очекувано попуштија бидејќи е тешко да се издрже притисокот од Баерн и Дортмунд, па во моментов се на одличното трето место. Бохум успеа да се издвои од црвената зона, но се уште се далеку од сигурен опстанок, но големо е прашњето колку ќе успеат да земат бодови на овој дуел. Ние типуваме 1 со квота 1.57 во 20Bet.

Волфсбург – Леверкузен – 3+

Во последниот натпревар за оваа рунда во Германија го имаме натпреварот помеѓу Волфсбург и Леверкузен. Домаќините и не се во некоја завидна форма бидејќи на последните пет натпревари имаат само една победа. Леверкузен од друга страна врза фантастична серија резултати и сега се на 6-то место, а ако продолжат со ова темпо ќе се замешаат и во борбата за ЛШ. Очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.85 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*