Тикет на денот е-Спорт (13.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе добиеме уште три тима кои успешно ќе ја поминат BLAST.tv Paris Major 2023 Europe RMR B, а во прилог на нашиот тикет од е-спортот ќе ви ги понудиме двата најинтересни меча.

Forze – Monte – 2 @ 1.83 во Bet365

Forze и Monte ќе се соочат во четвртото коло од турнирот, а победникот ќе се пласира за Major-турнирот, додека поразениот ќе добие уште една шанса за такво нешто. Forze досега изненади со нивните настапи, додека Monte не е тим кој треба лесно да се отпише. Ова ќе биде навистина тежок натпревар, затоа што екипите се идентични. Иако е необично, сепак најголем недостаток на Forze е нивното расположение, додека за Monte ќе решава тоа на кои мапи ќе играат. Во секој случај, наш предлог е 2 со квота 1.83 во Bet365.

Cloud9 – G2 Esports – 1 @ 1.80 во 22Bet

Cloud9 ќе се соочи против G2 Esports и тоа ќе биде интересна пресметка затоа што победничкиот тим обезбедува место во следната фаза. Cloud9 е деветти тим во светот и играше финале на ESL Pro League Season 17 пред да го освои Blast Premier Spring. G2 е на првата позиција на ранг-листата и во групната фаза на ESL Pro League запиша само еден пораз. Сепак, во плејофот загубија од Ence и тоа беше најголемото разочарување за екипата. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.80 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*