Тикет на денот (четврток, 13.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме нешто подобра понуда и тоа благодарение на натпреварите од ¼ финалето на Лига Европа и Лига на конференции. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Леверкузен – Ројал Унион – 1&2+ @ 1.93 во Mozzart

Фармацевтите се во одлична форма и веруваме дека ќе се пробаат да стигнат до завршницата од Лига Европа, но и ќе направат обид за пехар. Конкуренцијата е силна, но сепак тој трофеј за Баер делува дека е единствената шанса за да излезат во ЛШ и наредната есен, бидејќи тоа скоро и го испуштија во Бундеслигата. Гостите од Брисел се вицешампиони на Белгија, но не успеаа да се пробијат до групната фаза од ЛШ преку квалификациите. Повторно се во конкуренција за титула и веруваме дека ќе направат се за да се оправдаат за грешката од минатата сезона. Ние овде сметаме дека Леверкузен ќе победи и типуваме 1&2+ со квота 1.93 во Mozzart.

Базел – Ница – Х2&0-2 голa @ 2.20 во 22Bet

Можеби за некого е изненадување што Базел и Ница стигнаа до оваа фаза во конференциската лига, но дефинитивно тие го заслужија тоа. Швајцарците имаа доста среќа со жребот, па имаа и многу лесни ривали во групната фаза. Ница имаше сериозна група и се натпреваруваше со Партизан, Келн и Словачко, но тие завршија први и го прескокнаа баражот, поточно директно влегоа во 1/8 финалето. Гостите се фаворити за пролаз понатаму, но Базел веруваме дека нема лесно да се предадат. Сепак ние одлучивме да типуваме Х2&0-2 гола со квота 2.20 во 22Bet.

Андерлехт – АЗ Алкмар – 2 @ 2.65 во Bet365

Некогаш славниот Андерлехт направи мало чудо во 1/8 финалето и го елиминираше тимот на Виљареал. Тоа се случи откако успеаа да победат во Шпанија и да ремизираат во Брисел, па сега никако не смееме да ги потцениме. АЗ Алкмар се опрости од титулата во Холандија и тие освоија само еден бод во трите претходни кола, па паднаа на 44-то место. Тоа се уште обезбедува настап во Европа поточно за Конференциската лига, но веруваме дека АЗ ќе се бори за Лига Европа. Холанѓаните знаат да изненадат на гости, паа очекувме да победат на овој натпревар. Типуваме 2 со квота 2.65 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 11.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*