Тикет на денот е-Спорт (12.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И денеска ги следиме натпреварите од BLAST.tv Paris Major 2023 Europe RMR B, а на репертоар ни е третото коло од турнирот.

Astralis – Team Spirit – 1 @ 1.53 во Bet365

Astralis и Team Spirit ќе се соочат во третото коло од турнирот, каде што ќе дознаат кој заслужува да испадне од турнирот и да замине дома за да ги направи потребните измени во екипата. Иако никој не очекуваше вакво сценарио за двете екипи, сепак поразите во првите две кола ги донесоа во ваква ситуација. Astralis го прегази Team Spirit двапати во изминатиот период, па без дилеми ќе се обложиме на нивна победа. Наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

Heroic – Monte – 2 @ 3.25 во 22Bet

Heroic и Monte играат за билет за место во „Legends“ на Major турнирот кој се игра наскоро. Heroic е трет најдобар тим во светот и беше добар на ESL Pro League Season 17, каде што со три победи се пласира во четвртфинале, но данскиот тим не покажа ништо посебно во плејофот и загуби од Navi. Од друга страна, Monte е на 32. позиција и стана шампион на CCT West Europe Series 2 и играше добро на ESL Challenger League Season 44, па тоа ни дава за право да веруваме дека се подготвени за триумф во денешната пресметка со Heroic. Ние предлагаме 2 со квота 3.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.97

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*