Тикет на денот (среда, 12.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е воглавно слаба, но тука се натпреварите од ЛШ за да ја разбијат монотонијата. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Олимпијакос – АЕК – 1 @ 2.45 во Mozzart

За Пирејците овој натпревар од ½ финалето не беше во фокусот пред само три дена. Имено, Олимпијакос изигра важен натпревар во првенството со градскиот ривал Панатенаикос и имаше прилика со победа да се уклучаат во борбата за опстанок. Не успеаа,  а „зелените“ славеа со 2-0 и сега црвено-белите заостануваат по шест бода зад АЕК и Панатенаикос. Останаа уште шест кола до крајот на шампионатот и можеби ќе имаат повторно шанса за да се приближат, но тоа ќе зависи и од учинокот на останатите екипи. АЕК сака двојна круна и сега се многу блиску до тоа. Во неделата го победија Арис, но треба да потсетиме дека изгубија од Олимпијакос на домашен терен пред еден месец. Овде повторно очекуваме да победат домаќините и типуваме 1 со квота 2.45 во Mozzart.

Радник – Напредак – 1 @ 2.40 во 22Bet

Во последното коло од регуларниот дел на српската Супер лига се сретнуваат екипите на Радник и Напредак. Ова нема да биде последен дуел и овие два тимови ќе се сретнат повторно во плеј аут. Напредак се надеваше дека можат во плеј оф до минатото коло, но ремито против Младост дефнитивно ги иисфрли од трката за првите осум места. Радник грчевито се бори за опстанок и пред овој натпревар се наоѓаат на претпоследното место со ист број бодови како и Младост ГАТ. Бодовите им се многу потребни на домаќините, па очекуваме да „притиснат“ на овој натпревар и да ги добијат. Наш предлог е 1 со квота 2.40 во 22Bet.

Ејупспор – Генчлербирлиги – 0-2 @ 2.03 во Bet365

Домаќините како да се откажаа од пласманот во елитниот ранг во турскиот фудбал. Ејупспор неочекувано попушти многу шанса, а посебно ги пропушти шансите на натпреварите во кои беа домаќини, па во претходните три натпревари на домашен терен зедоа само еден бод. Гостите пак се обидуваат да останат во втората лигаи овој некогашен прволигаш се наоѓа на 17-то место со вкупно 11 бода. На крај најверојатно ќе ги спаси фактот што две екипи се откажаа од натпреварувањето поради катастрофлниот земјострес. Овде очекуваме тврд натпревар и мал број погодоци. Типуваме 0-2 гола со квота 2.03 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 11.94

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*