Тикет на денот е-Спорт (11.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Возбудувањата на BLAST.tv Paris Major 2023 Europe RMR B ни почнуваат денеска со првите натпревари од популарниот турнир во CS:GO.

Team Vitality – Astralis – 2 @ 2.37 во Bet365

Vitality и Astralis ќе се сретнат во првото коло на турнирот и тоа ќе биде дуел кој ќе привлече големо внимание. Astralis во изминатите две недели игра подобро, па успеа да го надигра и Cloud9 што е навистина голем успех за нив. Од друга страна, Vitality има проблеми во екипата, па доколку не се истакнат лидерите, тогаш се очекува пораз за тимот. Мора да ја спомнеме и формата на Astralis кој славеше на претходните пет меча по ред, додека Vitality во истиот период загуби двапати и славеше три пати. Наш предлог е 2 со квота 2.37 во Bet365.

Ninjas in Pyjamas – Eternal Fire – 1 @ 1.57 во 22Bet

Ninjas in Pyjamas и Eternal Fire ќе се борат за успешен почеток на турнирот, иако нема да биде лесно за ниту еден од тимот. Да бидеме искрени, Ninjas in Pyjamas нуди примамлива игра и се очекува старт со триумф, додека Eternal Fire нè разочара неколку пати во изминатиот период. По трите порази по ред, NiP почна да се буди, па славеше против OG со 2-0 и 2-1, додека Eternal Fire може да се пофали само со триумф над MIBR (2-0). Ние предлагаме 1 со коефициент 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*