Тикет на денот (вторник, 11.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Се враќаат европските купови, но во прашање е веќе ¼ финалето и натпревари има се помалку. Ниту во наредните три дена понудата нема да биде богата кога се во прашање натпреварите од лигите. Ова е нашиот предлог тикет.

Чукарички – Партизан – 2 @ 2.44 во Mozzart

Никогаш не се случило Партизан да игра со Чукарички во посленото коло од регуларниот дел и да заостанува бодовно зад нив. Ете, оваа сезона тоа и се случи и не само Чукарички, туку и ТСЦ е пред црно-белите. Овие два клуба се на второто и третото место и имаат по два бода повеќе од Партизан кој е на четвртото место. Гостите успеаа да ја прекинат серијата без победа во минатото коло и славеа против Вождовац. Чукарички имаше тешко гостување во Ивањица и успеа да ги земе трите бода. Наш предлог на овој натпревар е 2 со квота 2.44 во Mozzart.

Омонија – Aрис – 2 @ 2.10 во 22Bet

Само три кола останаа до крајот на првенството на Кипар, а се уште не е познато кој ќе биде шампион, ниту кој ќе патува во европските купови. АРис е во одлична позиција за да го земе шампионскиот пехар и покрај тоа што заостанува три бода зад лидерот АПОЕЛ. Сепак, во наредното коло Арис ќе се сретне со АПОЕЛ и ако сега слават против Омонија ќе имаат шанса во директен дуел да го совладаат големиот ривал. Омонија повеќе внимание ќе посвети во Купот каде што се стигнати до ½ финале, а во првиот натпревар изиграа нерешено против Пафос. Сметаме дека гостите ќе успеат да ги земат трите бода и типуваме 2 со квота 2.10 во 22Bet.

Лечна – Лоџ – 2 @ 2.17 во Bet365

Гостите се многу блиску до повраток во елитниот ранг од послкиот фудбал и тоа после една сезона во дивизија 2. Тоа беше четврта сезона последователно каде што Лоџ го менува рангот. Моментално се на врвот на табелата со четири бода повеќе од второпласираниот Рух, но со оглед  на фактот дека првите дввепласирани екипи патуваат во елитата, повеќе ќе внимаваат на третопласираниот тим Висла. Лечна во претходната седмица сериозно се спротистави на Раков во купот, но на крајот беа минимално поразени. Гостите сакаат повраток во елитата и веруваме дека ќе победат на овој дуел. Типуваме 2 со квота 2.17 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 11.12

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*