Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Барселона – Жирона

Денес од 21:00 во рамките на Ла Лига се игра последниот натпревар за ова коло каде што ќе се сретнат каталонските ривли Барселона и Жирона.

Барса создаде одлична предност на лидерскатаа позиција, поточно во однос на Реал Мадрид имаат 12 бода повеќе и еден натпревар помалку, па не веруваме дека лесно ќе ја прокоцкаат. Од друга страна Жирона е на средината на табелата и нивниот опстанок барем во моментов не е загрозен и со тоа можат да бидат комплетно задоволни.

Најдбробата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 4-0 точен резултат коефициент зголемен од 13 на 15
  • Левандовски да постигне 2+ погодоци коефициент зголемен од 3.20 на 3.25

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*