Тикет на денот е-Спорт (10.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска на програмата ни е DreamLeague Season 19 – Group Stage 1 каде што се игра третото коло, а прв на табелата е Evil Geniuses со еден триумф и едно реми.

Evil Geniuses – ex-HellRaisers – 1 @ 2.62 во Bet365

Evil Geniuses го почна турнирот со реми против TSM (1-1), по што лесно го декласира тимот на Team Aster со 2-0. Ex-HellRaisers немаше среќа во првите две кола, па одигра две ремија по 1-1 против Team Aster и Gaimin Gladiators. Ќе биде интересен дуел за сите љубители на Dota 2, а ние сметаме дека Evil Geniuses е подобар противник и фаворит за победата, а за тоа ќе го земеме дуелот против Aster на двете екипи, каде што може да забележиме доминација на Evil Geniuses и неубедлив настап на ex-HellRaisers. Наш предлог е 1 со коефициент 2.62 во Bet365.

Execration – Team Aster – 2 @ 1.44 во 22Bet

Шест порази на последните седум натпревари во сите конкуренции е нешто што загрижува кај Team Aster, а токму тоа ќе се обиде да го искористи Execration кој славеше дури трипати на последните пет меча и има две ремија. Ние во предвид ќе ги земеме само настапите на екипите на овој турнир, a сметаме дека е време за будење кај играчите на Team Aster кои веќе некое време се во лоша форма. Ние предлагаме 2 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.77

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*