Тикет на денот (понеделник, 10.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата е изненадувачки добра, но тоа е поради Велгиден кај католиците. Волгавно се игра на сите страни и треба да бидеме внимателни. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Рандерс – Копенхаген – 2 @ 1.60 во Mozzart

Со победата над Нордсјеланд во првото коло од плејфот Копенхаген го презеде лидерското место во данската Супер лига. Рокадата за актуелниот шампион стигна во вистински момент, на стартот и сега се што сакаат да направат е да го задржат тоа место. Првото плеј оф гостување, екипата на Копенахген ќе го има во Рандерс, тимот кој своите амбиции ги задоволи со пласман во овој дел од натпреварување. Домаќините се на 5-то место и многу далеку од европските купови  и сметаме дека ќе играат порелаксирано во останатиот дел од првенството. Ние овде сметаме дека гостите ќе ги земат трите бода и типуваме 2 со квота  1.60 во Mozzart.

Радомиак – Раков – 2 @ 1.71 во 22Bet

Легија се приближи на Раков, а тоа се случи благодарение на поразот во последното коло кој го претрпе овој тим. Сепак предноста е се уште шест бода, па искрено таа разлика не е за потценување. Овој пат тимот на Раков патува во градот Радом каде што ќе се сретнат со тимот на Радомиак. Домаќините се наоѓаат на солидното 10-то место, а со оглед на тоа што опстанокот им е единствена цел, може да кажеме дека со завршувањето на ова место би биле комплетно задоволни. Раков делуваат како поспремни во овој натпревар, па предлагаме да изиграте 2 со квота 1.71 во 22Bet.

Комо – Џенова – 2 @ 2.16 во Bet365

Полека во финиш влегува и италијанската Серија Б. Денес се игра комплетното 32-ро коло, а еден од поинтересните дуели ќе се игра на обалата на познатото езеро. Комо ја дочекува Џенова, второпласираната екипа и се надева на изненадување. Гостите се во одлична форма и врзаа четири победи, а веќе осум кола не знаат за пораз. Комо е на 12-та позиција и опстанокот им е приоритет за ова сезона, а секој освоен бод ги приближува до таа цел. Во првиот натпревар есента, немаше победник бидејќи натпреварот заврши 1-1, но сега веруваме дека Џенова ќе успее да победи. Наш предлог е 2 со квота 2.16 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.91

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*