Тикет на денот е-Спорт (09.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе ги добиеме последните тимови кои ќе обезбедат место во следната фаза на BLAST.tv Paris Major 2023: European RMR A.

Falcons – OG – 2 @ 1.57 во Bet365

Овие две екипи ќе се соочат во петтото коло на турнирот и епилогот е едноставен, а тоа е дека победникот оди во следната фаза. Falcons се на 52. место во светот и на претходниот турнир BetBoom Playlist Urbanistic играше четвртфинале, а во изминатиот период има три порази на пет натпревари. OG е на 19. позиција во светот и се очекува да слави во денешниот меч, но трите порази по ред ги загрижуваат нивните навивачи. Сепак, ние сметаме дека ова е идеална шанса за крај на црната серија и затоа ви предлагаме 2 со квота 1.57 во Bet365.

Apeks – B8 – 2 @ 2.37 во 22Bet

Украински B8 имаше одличен почеток со две победи и ретко кој би очекувал да се најдат во ваква ситуација. Од друга страна, Apeks не делува како стабилен тим, иако оствари две победи во четири кола. Натпреварот со MOUZ може да ни даде комплетна слика за квалитетот на тимовите. Apeks беше декласиран со 0-2, додека B8 славеше со убедливи 16-9 и затоа наш предлог е 2 со коефициент 2.37 во 22Bet.

Faze Clan – Mouz – 1 @ 1.40 во Bet365

Вториот тим во светот воопшто не требаше да се донесе во ситуација да може да испадне од турнирот, но проблемите во екипата беа забележани најмногу на дуелите со Natus Vincere и Bad News Eagles со по 0-2, но потоа следеа три триумфи по ред. за разлика од нив Mouz загуби од B8 со 9-16, но дополнителен удар кој го дестабилизира тимот беше дебаклот со Forze (0-2). Ние предлагаме 1 со квота 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*