Тикет на денот (недела, 09.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште малку вакви денови ни останаа до крајот на сезоната, па се надеваме дека вистински ќе ги искористиме и ќе ја направиме добитната комбинација денес. Ова е нашиот предлог тикет.

Лион – Рен – 1 @ 2.35 во Mozzart

Лион е на средината на табелата и заостанува во борбата за пласман во Европа, но во минатото коло мора да ги пофалиме бидејќи изиграа фантастичен натпревар и зедоа важни три бода на натпреварот против лидерот ПСЖ. Рен од друга страна во последно време игра доста променливо и големо е прашањето за тоа колку ќе успеат да издржат до крајот на сезоната за да стигнат до посакуваната позиција која всушност и значи пласман во некој од европскитек упови. Сепак овде сметаме дека Лион ќе ја искористи нестабилноста на Рен и кога можеа против ПСЖ, можат и денес. Типуваме 1 со квота 2.35 во Mozzart.

Алмерија – Валенсија – Х2 @ 1.41 во 22Bet

Алмерија е дел од црвената зона и како што изминува времето овој тим е се поблиску до пласман во Сегунда. Во последно време играат катастрофално, а најдобар доказ за тоа ни се натпреварите од последните четири дуели каде што овој тим нема победа. Валенсија од друга страна е најголемото разочарување во Ла Лига и кога очекувавме да се борат за Европа, тие сега се во трка само за опстанок кој дефинитивно ќе биде тешка мисија. Како и да е, овде очекуваме тимот од Местаља да не биде поразен и типуваме Х2 со квота 1.41 во 22Bet.

Салзбург – Австрија Виена – ГГ @ 1.80 во 20Bet.

Салзбур очекувано е на лидерската позиција, но се уште не се сигурни дека на крајот ќе завршат таму со оглед на тоа што имаат минимална предност во однос на тимот на Штурм Грац. За противник денес го имаат тимот на Австрија Виена кој има амбици за да се натпреварува во квалфикациите за конференциската лига. Сепак ние овде очекуваме двата тима да притискаат, па головите не би требало да изостанат. Наш предлог е ГГ со квота 1.80 во 20Bet.

Хофенхајм – Шалке – 1 @ 1.95 во Bet365

Хофенхајм успеаа да врзат две последователни победи и барем за момент ја напуштија црвената зона, но според моменталнта ситуација слободно може да кажеме дека се уште се далеку од сигурен опстанок. Шалке помина некој период без пораз, но ов последното коло повторно беа декласирани на домашен терен од тимот на Баер Леверкузен, па повторно се во лоша позиција, поточно на претпоследното место и тешко ќе биде да се надеваат на опстанок. Овде иако имаме дуел на две екипи од долниот дел на табелата, сметаме дека домаќините се поблиску до трите бода. Ние типуваме 1 со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet365: 11.63

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*