Тикет на денот е-Спорт (08.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И викендов ќе ги следиме натпреварите од турнирот BLAST.tv Paris Major 2023: European RMR A во CS:GO, каде што се игра четвртото коло.

Complexity – Imperial – 2 @ 1.66 во Bet365

Complexity славеше во првото коло против Team Solid, по што следеше пораз од PaIn Gaming во следниот меч, додека Imperial загуби од Evil Geniuses, а потоа го совлада Los+One за да се врати во трка за место во следната фаза. За нас Imperial Ќе биде фаворит бидејќи славеше пред една недела против Complexity Gaming со 2-1 на Blast Premier. Исто така, Imperial е во многу добра форма, односно има четири победи на последните пет натпревари. Наш предлог е 2 со коефициент 1.66 во Bet365.

Evil Geniuses – Paqueta – 1 @ 1.33 во 22Bet

Evil Geniuses славеше против Imperial во воведниот дуел на турнирот, по што несреќно загуби од Furia Esports, но сега има шанса за поправен испит, иако против себе го има незгодниот Paqueta Gaming, кој исто така има еден триумф и еден пораз по првите две кола. Ова ќе биде нивна прва пресметка, но ние веруваме дека Evil Geniuses има поголем квалитет од денешниот ривал, а тоа го покажа и против Imperial. Иако ќе биде тежок дуел, сепак ние предлагаме 1 со квота 1.33 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*