Тикет на денот е-Спорт (07.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Како што најавивме вчера, BLAST.tv Paris Major 2023: European RMR A повторно ќе биде турнирот што ќе го следиме затоа што на истиот настапуваат едни од најдобрите екипи во CS:GO.

B8 – Fnatic – 1 @ 2.50 во Bet365

B8 вчера славеше против Mouz и Virtus.pro, додека Fnatic беше подобар од Viperio и 1Win, па денеска овие две екипи во меѓусебен меч ќе решаваат за патникот во следната фаза на турнирот. Тимовите се познаваат добро затоа што досега одиграа два меча. Наш фаворит ќе биде B8 поради поубедливата игра во првите две кола на турнирот, но и триумфот над Virtus.pro. Ние предлагаме 1 со квота 2.50 во Bet365.

Natus Vincere – FaZe Clan – 2 @ 1.57 во 22Bet

Faze Clan ги совлада OG и Apeks на почетокот на турнирот, па така ја продолжи победничката серија на шест натпревари во сите конкуренции, додека Natus Vincere Беше подобар од Into The Breach и Team Falcons. Со оглед на тоа дека поквалитетни противници во првите две кола имаше Faze Clan, а исто така Faze води со 4-1 во меѓусебни средби, наш предлог е 2 со квота 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.92

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*