Тикет на денот (петок, 07.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата е одлична и веруваме дека правилно ќе ја искористиме за да составиме добитен тикет на денот. Ов е нашиот предлог.

Лече – Наполи – 3+ @ 2.15 во Mozzart

Наполитанците во минатото коло дожвиеаа тежок пораз и тоа беше трет во ова првенствено. Беа поразени од Милан, па изостана најавената примопредаја на Скудето под Везув. Милан славеше со 4-0 и тоа стварно никој не го очекуваше. Сепак титулата и покрај тој пораз не загрозена. Наполи има 16 бода повеќе од второпласираниот Лацио и делува невозможно да се прокоцк таа предност. Лече е без постигнат гол веќе 450 минути и време е да ја прекинат таа минутажа. Овде очекуваме ефикасен натпревар и најмалку три погодоци, а коефициентот за 3+ во Mozzart изнесува 2.15.

Белинцона – Лозана – 2&2+ @ 1.82 во 22Bet

Што се однесува до швајцарската Челинџ лига, најголема борба за води за првите две места кои водат во елитата, а за прв пат е така поради ширењето на Супер лигата. Дури и третопласираниот тим ќе има шанса за да игра во друштво со најдобрите, но ќе мора да биде поуспешен во баражот. Белинцона се труди да го избегне последното место и засега се пред Ксамакс со солидни шест бода предност, но ако продолжат со поразите ќе се најдат во проблеми. Од друга страна Лозана и пред стартот на сезоната беше помеѓу фаворитите за повраток во елитата, но засега не ги исполнија тие очекувања. Ние сметаме дека гостите ќе победа и ќе постигнат најмалку два погодоци, а кофициентот за 2&2+ изнесува 1.82 во 22Bet.

Севиља – Селта – 1 @ 2.05 во Bet365

Севиља е на 13-то место со вкупно 31 бод и искрено никој не очекуваше ваков пласман на овој тим после само 27 изиграни бодови. Навикнати бевме да ги гледаме во трка за Европа, а овој пат работите се поразлични  и Севиља се бори само за опстанок. Селта од друга страна нема пораз на последните пет натпревари и може да кажеме дека се во добра форма, а и се наоѓаат на сигурно со што ја исполнуваат својата примарна цел. Како и да е, веруваме во доминација на домаќините и типуваме 1 со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*