Тикет на денот е-Спорт (06.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Од денеска, па во текот на следните денови главен турнир ќе биде Paris Major 2023: European RMR A.

Sprout – Falcons – 1 @ 2.00 во Bet365

Сите сакаат успешен почеток на турнирот, а Sprout доаѓа на овој меч како фаворит откако имаше успешни „подготовки“ и славеше против 00Prospects и Boston crab. Од друга страна, Falcons загуби од Cloud9 и GamerLegion, па така не се ниту големи нивните очекувања во денешниот натпревар. Овие две екипи досега одиграле два меѓусебни дуели, при што два триумфи остварил Sprout за кој се очекува да се пласира во самата завршница на турнирот, а нема да изненади и ако се бори за пласман на Paris Major. Ние предлагаме 1 со квота 2.00 во Bet365.

Apeks – GamerLegion – 2 @ 1.72 во 22Bet

Главната мисија на GamerLegion е пласман на Paris Major по успешни настапи во групата А, но за тоа им треба успешен настап против Apeks, кој веќе четири пати го совлада во минатото. GamerLegion влегува како фаворит во оваа пресметка, откако и последната меѓусебна пресметка ја доби со убедливи 2-0, па едноставно Apeks не ветува и не делува како тим кој може да изненади во дуелот. Наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*