Тикет на денот (четврток, 06.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Овој четврток ги нема натпреварите од Лига Европа и конференциската лига, но сепак има доволно натпревари за да составиме тикет. Ова е нашиот предлог.

Веље – Копенхаген – 2 @ 1.70 во Mozzart

Ова е реванш натпревар од ¼ финалето на данскиот Куп, а Копенхаген стекна два гола предност на домашен терен. Нема реваншот во Веље да биде само формалност бидејќи сме сведоци на честите изненадувања во купот. Победата над Нордсејалнд во неделата за Копенхаген беше значајна бидејќи го презедоа лидерското место во плеј оф табелата и сега одбраната на титулата ќе им биде приоритет. Веље играше доста добро во регуларниот дел на сезоната, а не играат лошо ниту во купот досега. Како и да е, веруваме дека домаќините ќе се отворат, а гостите знаат да го искористат тоа. Наш предлог е 2 со квота 1.70 во Mozzart.

Анеси – Тулуз – 2 @ 1.95 во 22Bet

Францусикиот куп стигна до ½ финалето, а најпријатното изненадување е екипата на Анеси. Не само што стигнаа помеѓу четирите најдобри екипи, туку успеаа да го елиминират тимот на Марсеј, па тоа е доволен покзател колку е спремен овој тим. Тулуз игра сосема добро во досегашниот тек од Лига 1, но во последните шест кола запишаа пет порази и сега се на 13-то место. Сепак ние овде сметаме дека за Анеси ќе заврши „патувањето“ во купот и очекуваме Тулуз да слави без поголеми проблеми на овој натпревар. Типуваме 2 со квота 1.95 во 22Bet.

Штурм – ЛАСК – 3+ @ 1.70 во Bet365

Екипата на Штурм е во одлична форма, посебно тоа се забележува во вториот дел на сезона. На осум натпревари од кои седум првенствени и еден во купот забележаа седум победи, а за перфектна серија им требаше и победа над Клагенфирт во Грац. Оваа екипа се бори за титула иако Салзбург е моментален лидер со три бода повеќе. Тимот од Линц е на третото место во првенството, но со 10 бода помалку од Салзбург и седум од Штурм. Како и да е, овде веруваме дека ќе имаме ефикасен дуел и најмалку три погодоци. Ние типуваме 3+ со квота 1.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.64

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*