Тикет на денот е-Спорт (05.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Популарната игра Rainbox Six и одличните дуели од турнирот North America League 2023 – Stage 1 ќе може да ги најдете во нашиот тикет на денот од е-Спортот.

M80 – DarkZero Esports – 2 @ 1.66 во Bet365

Ова повеќе ќе биде дуел за уживање бидејќи двете екипи влегуваат опуштено во натпреварот откако обезбедија пласман во следната фаза од натпреварувањето. Веруваме дека двете екипи ќе тестираат некои работи кои немаа можност да ги направат во изминатите дуели додека не обезбедија финале во Upper Bracket. DarkZero веќе има една победа во меѓусебните дуели од 15 март, а веруваме дека и вечерва ќе биде подобар противник затоа што на претходните пет средби нема пораз. Наш предлог е 2 со квота 1.66 во Bet365.

Spacestation Gaming – Beastcoast – 1 @ 1.36 во 22Bet

Spacestation Gaming не смее да си дозволи елиминација од турнирот, со оглед на тоа дека играше добро во изминатиот период и оствари убедливи триумфи против Oxygen, Parabellum и M80, но потоа следеше дебаклот против DarkZero кој ја разниша нивната самодоверба. Beastcoast има дури три порази на претходните пет пресметки во сите натпреварувања, но го памети и болниот пораз од Spacestationg Gaming од октомври минатата година, кога загуби со 0-7. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.36 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 2.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*