Тикет на денот (среда, 05.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес во центарот на вниманието се натпреварите од куповите, а ќе има неколку големи дерби натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Феенорд – Ајакс – ГГ3+ @ 1.88 во Mozzart

Екипата од Ротердам цели кон титулата во Холандија, но не би имале ништо против ако на крајот стигнат и до двојна круна. За сето тоа да се случи ќе мора во купот да елиминираат уште два ривали и тоа најголемите, Ајакс и ПСВ во финале. Во неделата изиграа тежок натпревар и зедоа важни три бода против градскиот ривал. Ајакс од друга страна влегоа во добра серија резултати, но потоа беа поразени од Феенорд во рамките на првенството и потоа неочекувано ремизираа против тимот на Го Ахед. Како и да е, овде немаме фаворит и решивме да го избегнеме конечниот исход, па затоа ќе ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ3+ со квота 1.88 во Mozzart.

Лајпциг – Дортмунд – Т22+ @ 2.20 во 20Bet

Ова е доста лош момент за Лајпциг каде што во гости им доаѓа тимот на Дортмунд во рамките на ¼ финалето од ДФБ купот. Биковите врзаа три порази од кои два во Бундес, а еден во ЛШ каде што примија 11 погодоци, а не постигнаа ниту еден гол. Борусија пак претрпе голем пораз од Баерн Минхен и со тоа практично се оддалечија од лидерската позиција, па во домашното првенство ќе биде доста тешко да ја земат титулата. Овде мотивот е огромен, па затоа ние решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог тип на голови. Наш предлог е Т22+ со квота 2.20 во 20Bet.

Перуџа – Реџина – 1 @ 2.25 во Bet365

Овде станува збро за заостанат натпревар од 29-то коло во Серија Б каде што Перуџа ќе го дочека тимот на Реџина. Иако домаќините се многу полошо пласирани и моментално се наоѓаат на 17-то место, победата би ги поместила на средината на табелата. Гостите се во плеј оф зоната, но се во толку лоша форма што сметаме дека тоа воопшто не им е приоритет. Реџина врза четири порази и вистинско чудо е се уште да се конкурентни за висок пласман. Домаќините мора да земат три бода, па сметаме дека ова е идеална шанса за нив. Наш предлог е 1 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*