Тикет на денот е-Спорт (04.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Секој ден има сè повеќе натпревари од е-Спортот, а ние денеска ќе уживаме во Raibow Six, односно турнирот Europe League 2023 – Stage 1, каде што се игра самата завршница и последните дуели.

MNM Gaming – Wylde – 2 @ 1.72 во Bet365

Влогот е голем во овој натпревар затоа што победникот ќе се избори за Major Phase 1, додека поразениот тим си оди дома и нема да продолжи со натпреварувањето. Овие тимови досега двапати се соочија, меѓу кои последниот дуел им беше на 20 март, а тогаш славеше Wylde со 7-5. MNM сигурно ќе се обиде да се одмазди за тој пораз, иако во моментов не им значи ништо, додека нивниот ривал сака да се врати на победнички патеки, откако серијата од четири триумфи им ја прекина Virtus.pro. Наш предлог е 2 со квота 1.72 во Bet365.

G2 Esports – Virtus.pro – 1 @ 1.44 во 22Bet

Без разлика на победникот, двете екипи ќе изборат пласман на Major Phase 2, па така денеска повеќе ќе се тестираат некои стратегии кои досега не сме ги виделе од двата состави. Viruts.pro по голема драма ја доби пресметката против G2 Esports пред три недели со 8-6, а интересе меч се очекува и денеска. Во прилог на G2 му оди тоа што има три порази по ред, и тоа сите убедливи против Heroic, TT9 и MNM Gaming, додека Virtus.pro славеше против Wylde со 2-1 и Secret со 2-0. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 2.47

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*