Тикет на денот (вторник, 04.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Сосема солидна понуда имаме и за денес. Се играат завршниците во националните купови, а тука се и заостанатите натпревари во многу лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лидс – Нотингем Форест – Т12+ @ 1.98 во Mozzart

Борбата за опстанок во англиската Премиер лига никогаш не беше толку интересна како што е сега. Домаќините се на 17-то место со 26 бода, а Нотингем две места погоре и само еден бод повеќе на своето конто. Минатиот викенд Лидс очекувано изгуби на Емирејтс од лидерот Арсенал, а пред тоа славеа против Вулверхемптон.  Форест Грин беше домаќин исто така на Вулверхемптон во последниот натпревар, но таму немаше победник бидејќи натпреварот заврши со резултат 1-1. Како и да е, овде двата тима мора да одат на победа доколку сакаат да обезбедат сигурен опстанок. Наш предлог е Т12+ со квота 1.98 во Mozzart.

Ајнтрахт – Унион Берлин – Т12+ @ 2.55 во 22Bet

Овие две екипи ја завршија својата мисија во Европа. Ајнтрахт беше елиминиран во 1/8 финалето од Наполи, додека Берлинците беа послби во двомечот против имењаците од Брисел во 1/8 финалето од Лига Европа. Воедно овие два тима се конкурентни за пласман во ЛШ во домашното првенство иако после саботниот натпревари, шансите за Унион се значително поголеми. Ајнтрахт полека го губи чекорот и веќе сега имаат заостаток од шест бода зад Фрајбург кој ја држи четвртата позиција, поточно последната која води во елитното натпреварување. Oвој натпревар е од ¼ финалето на германскиот куп и веруваме дека и едните и другите ќе сакаат да патуваат во ½ финале. Ние сметаме дека Ајнтрахт може да постигне најмалку два погодоци, па затоа типуваме Т12+ со квота 2.55 во 22Bet.

Базел – Јанг Бојс – Т22+ @ 1.85 во Bet365

Во ½ финалето од швајцарскиот Куп се сретнуваат големите ривали на Базел и Јнг Бојс. Младите Момци ќе ја вратат титулата после една година и ќе имаат вкупно пет титули од шест сезони. Пред првите титули на Јанг Бојс, во швајцарскиот фудбал владееше Базел, но тие оддамна веќе не се толку моќни. Во првенството оваа сезона се исто така лоши и ќе се борат за настап во Европа. Меѓутоа доста добро се држат во конференциската лига и стигнаа до 8-те најдобри екипи, па сега силата ќе ја мерат во двомеч против Ница. Ова ќе биде тежок натпревар, но ние сметаме дека Јанг Бојс ќе притиска бидејќи посакува двојна круна. Наш предлог е Т22+ со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.34

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*