Тикет на денот (сабота, 01.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме полна понуда, а во завршница пополека влегуваат најјаките лиги, па овој период би било супер да го искористиме за добивка. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Манчестер Сити – Ливерпул – ГГ3+ @ 1.90 во Mozzart

Манчестер Сити заостана оваа година во борбата за титула во домашната Премиер лига. Тие се наоѓаат на второто место на табелата со 8 бода помалку зад Арсенал, но имаат и еден натпревар помалку каде што со евентуална победа на тој дуел би се приближиле до лидерот. Ливерпул од друга страна е на 6-та позиција и веруваме дека ќе се мачи до самиот крај за да обезбеди во најмала рака влез во Европа бидејќи во моментов се друга делува недостижно. Ние решивме да типуваме ГГ3+ со квота 1.90 во Mozzart.

Лајпциг – Мајнц – 1/1 @ 2.25 во Bet365

Лајпциг никако да влезе во посакуваната форма. Тие на последните пет натпревари запишаа три победи и два пати беа поразени, па повторно пласманот во ЛШ им е доведен во прашање, а тоа им е единствена цел за оваа година. Мајнц од друга страна е на средината на табелата и како што стојат работите во моментов не би требало да се соочат со проблеми за опстанок во Бундеслигата, а ако малку им се насмевне среќата имаат шанси и да излезат во конференциската лига. Како и да е, Лајпциг е огромен фаворит на овој дуел и очекуваме да доминираат на теренот овој пат. Наш предлог е 1/1 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*